Wybór terminów

Poniżej znajdziecie szczegółowe opisy i dostępne terminy poszczególnych zajęć na najbliższe kilka miesięcy. W razie wątpliwości, śmiało piszcie albo dzwońcie! 🙂

____________________________________________

SZEF :

Zajęcia, na których robimy duże noże kuchenne ( szefy kuchni, santoku, nakiri itp) są grupowane jako zestawy dwóch kolejnych weekendów. To około 32-34 godziny pracy. Na tych zajęciach oprócz spraw czysto praktycznych związanych z powstawaniem noża, rozszerzamy program o krótkie wykłady dot. gatunków stali, ostrzenia, hartowania, szlifów i geometrii ostrzy.

Wyjściowo pracujemy nad nożami szefa kuchni 210mm, ale formuła tych zajęć pozwala też realizować indywidualne projekty dużych ostrzy kuchennych ( najlepiej po wcześniejszej konsultacji z nami 😀 ). Można pracować nad nożami o różnych typach szlifów (symetryczne, jednostronne, wklęsłe itp.), różnych konstrukcjach (full/hidden/hybrydy) i nadawać nożom dowolne kształty.

Na zajęciach każdy z uczestników tworzy własny nóż, który po warsztatach zabiera ze sobą i może z powodzeniem używać na co dzień. Noże powstające na warsztatach, to w pełni funkcjonalne narzędzia.

Zajęcia z dużych noży kuchennych prowadzą :

Piotr Jędras – nożownik, projektant, założyciel i główna siła napędowa pracowni KŁOSY

Aleksander Komosa – doświadczony nożownik, współzałożyciel pracowni KŁOSY.

Ilość osób: 8

Czterodniowe warsztaty ” SZEF – Nóż szefa kuchni ” kosztują 2200,- zł. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest przelew zaliczki (1000,-).

Przykładowe noże, które powstały na naszych zajęciach :

NOWOŚĆ! 🙂

KUŹNIAPOCZĄTKUJĄCY : Zajęcia, na których uczymy się technik kowalskich przez jeden ( intensywny : ) ) dzień. To około 6-7 godziny pracy. Na zajęciach poznacie podstawowe techniki pracy w gorącej stali. W pierwszej części dnia, pracujemy nad wykuciem noża kabłąkowego, który jest pretekstem do przećwiczenia kilku technik i zaznajomienia się ze sprzętem.

Drugą część dnia poświęcamy na wykucie wybranego narzędzia (duży nóż, toporek, widelec) używając za materiał zużytych kluczy płaskich, pilników czy ‚żabek’. Stare narzędzia są dobrymi źródłami wysokogatunkowych stali, porozmawiamy o tym, czego i gdzie szukać na początku przygody z kowalstwem.

W kuźni mamy też dostęp do szlifierek, także można wykończyć wstępnie odkuwki. Szlify, oprawy, wykończenia powierzchni można przeprowadzić we własnym zakresie, albo w naszej pracowni przy Tamce 40, gdzie jest dostęp do wszelkich potrzebnych maszyn i materiałów.

Grupy 4 osobowe.

Zajęcia z technik kowalskich prowadzi Konrad Baron – bardzo doświadczony kowal, założyciel KuźniBarona, specjalista od ostrzy, pracy w trudnych współczesnych stalach narzędziowych, wytwórca noży custom, ale też świetnej jakości laminatów i damastów używanych przez dziesiątki wytwórców noży w kraju i za granicą.

Jednodniowe zajęcia ‚KUŹNIA – POCZĄTKUJĄCY’ kosztują 950,- zł. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest przelew zaliczki (550,-)

___________________________________________________________________________________________________________________

NOWOŚĆ! 🙂

KUŹNIAZAAWANSOWANY : Zajęcia, na których przez dwa dni(weekend) uczymy się zaawansowanych technik kowalskich. To około 12-15 godziny pracy. Na tych zajęciach pracujemy zarówno ręcznie-młotkami, jak i na młotach mechanicznych/prasach/walcarkach.

Pierwszego dnia, na rozgrzewkę odkujemy krzesiwa, przy okazji oswajając się z materiałem i narzędziami. Krzesiwa będą też pretekstem do omówienia procesu hartowania i hartowania selektywnego. Resztę dnia poświęcimy na przygotowanie pakietów zgrzewanych. To dzień poświęcony na poznanie metod zgrzewania stali.

Drugiego dnia pracujemy nad konkretnym narzędziem wykorzystując przygotowane dzień wcześniej pakiety damastu. na tych zajęciach, w konsultacji z prowadzącym, można kuć indywidualnie wybrane projekty ( noże, maczety, groty do włóczni, toporki(monolity i zgrzewane), zestawy do grilla, kleszcze kowalskie, otwieracze do butelek itp. 🙂 )

Nóż wykonany przez Adama na zajęciach SZEF, na podstawie odkuwki z warsztatów KUCIE – ZAAWANSOWANY (Santoku, 120 warstw).

Zajęcia w kuźni są nastawione na naukę technik kowalskich, a nie koniecznie na wykonanie gotowego narzędzia (szlifowanie, oprawy). Dalsze etapy obróbki detalu można przeprowadzić we własnym zakresie, albo w naszej pracowni przy Tamce, gdzie jest dostęp do wszelkich potrzebnych maszyn i materiałów. Istnieje też możliwość przyjścia na kursy nożownicze (SZEF) z własną odkuwką wykonaną wcześniej na kursie ‚KUŹNIA’.

Zajęcia z technik kowalskich prowadzi Konrad Baron – bardzo doświadczony kowal, założyciel KuźniBarona, specjalista od ostrzy, pracy w trudnych współczesnych stalach narzędziowych, wytwórca noży custom, ale też świetnej jakości laminatów i damastów używanych przez dziesiątki wytwórców noży w kraju i za granicą.

Grupy 4 osobowe.

Dwudniowe zajęcia ‚KUŹNIA – ZAAWANSOWANY’ kosztują 1800,- zł. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest przelew zaliczki (800,-)

____________________________________________

Żeby zapisać się na warsztaty, wypełnij poniższy formularz, wybierz rodzaj warsztatów ( SZEF / KUŹNIA ) i Grupę, do której chciałbyś dołączyć – odezwiemy się zwrotnie na email.

Kursy odbywają się w naszej pracowni w Warszawie (Centrum/Powiśle) oraz w Kuźni w Wilanowie (KuźniaBarona).

Każdy kurs ma minimalną ilość uczestników (3-5 os). Jeśli na dany termin nie zbierze się grupa, proponujemy najbliższy kolejny albo umożliwiamy zwrot zaliczek.

Po więcej szczegółów dot. zasad zapisów prosimy zaglądać do zakładki ‚Regulamin‚.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close